Wanneer jij jouw EX ooit een 2de kans gaf.
Of misschien gaf je wel keer op keer weer ‘een kans’ terwijl jullie nog samen waren?
Dan begrijp je meteen het gevoel waar X. nu mee worstelt.
Dan voel je ook meteen hoe moedig het is van haar om dit te delen.
Geloofde jij ook de ‘valse beloftes’?
Dacht jij ook ‘het wordt wel beter’?
Deed je heel hard je best in de hoop dat hij/zij wel zou veranderen?
De kans is groot dat je dan in een ongezonde relatie zat.
De vraag is.
Hoe kom je eruit?
Of.
Hoe zorg je ervoor dat de geschiedenis zich niet (meer) herhaalt?
Even terug nog naar X. haar verhaal.
“Ik voel mij nu zo dom en gebruikt niet normaal.
Ik doe niks anders dan mezelf verwijten maken.
Waarom heb ik niet geluisterd naar mijn familie en mijn vrienden?
Nu begint het verwerken helemaal opnieuw terwijl ik net zo goed bezig was.”
Begrijpelijk dat ze de training langs de kant geschoven had, sinds hij terug was.
Begrijpelijk dat ze weer op haar roze wolk zat en de focus op de relatie lag.
Ze kreeg ontzettend mooie reacties van enkele K.R.A.C.H.T.-leden die al wat verder in de training zitten.
Ik deel er graag enkele, omdat het wellicht ook voor jou inzicht kan geven.
“Je wilde voor het vertrouwde pad gaan, dat is begrijpelijk en niet dom!
Bedenk dat je tenminste nu wél duidelijkheid hebt. Verwijt jezelf niks.
Probeer onze meditatie emotie toelaten maar eens de komende dagen.
Toelaten. Daar zit de sleutel. Jouw verdriet mag er zijn, druk de pijn niet weg.
Het hoort er allemaal bij om weer in je K.R.A.C.H.T. te komen.”
“Wees lief en mild voor jezelf. Hoopvolle mensen zoals wij hebben dit misschien wel nodig?
Het is heftig, maar het geeft jou nu wel alle duidelijkheid. ”
“Bedankt om jouw verhaal met ons te delen. Ik zou net zoals jou zijn en ook in de val trappen
mocht de gelegenheid zich voordoen. Dus dank je wel om dit te delen, het is een wake up call voor ons allemaal hier. Ik ben verwittigd. Zorg goed voor jezelf.”
“Wat hartverscheurend voor je. Ik denk dat je jezelf mag vergeven in dit verhaal.
Dom is niet het goede woord om jezelf in te fluisteren. Je hebt gehandeld uit de goedheid van je hart en vertrouwen. Daar is helaas bewust of onbewust misbruik van gemaakt. Ik begrijp je wel denk ik. Alhoewel ik met mijn verstand 300% weet dat ik hem niet terug wil, betrap ik mezelf erop dat wanneer ik wat mildheid naar hem toe voel en het verhaal vanuit zijn standpunt bekijk er een stukje begrip bij komt. Op zich is dit niet erg, het is helend om de boosheid te voelen zakken. Maar ik voel ook een valkuil om de feiten te vergeten en terug te vallen in mijn hoop dat hij toch de man zou kunnen zijn die ik wou zien in ons huwelijk. Dan denk ik dat hij misschien toch nog in staat was om te veranderen en dat ik het misschien toch nog een kans had moeten geven?
Dus ik begrijp heel goed dat je erin bent meegegaan. Jammer dat je opnieuw door het proces moet, hoop dat je de liefde die je uitdraagt aan een ander nu ook aan jezelf kan schenken.”
En zo zou ik nog wel even kunnen doorgaan.
Met waardevolle feedback die ze kreeg.
Hartverwarmend en ontroerend vind ik het zelfs om te zien hoe mensen groeien in hun innerlijke reis en zomaar spontaan vanuit hun hart dat ook delen met elkaar.
3 vragen die ik kort wil beantwoorden.
1) Begint haar rouwproces echt terug van voren af aan?
Zo voelt het zeker. Je wordt weer in de volle rouw getrokken. Waarbij er nu ook nog eens veel andere gevoelens geraakt worden. Schaamte tov je omgeving en familie. Het gevoel van afwijzing. We zien dus dat je hier 3 pijnen voelt.
De rouw.
De schaamte.
De afwijzing.
Toch wil ik goede moed geven ‘bij herhaling’. Wanneer je daarvoor al intensief bent bezig geweest met je rouwproces, dan zien we dat je bij de 2de keer veel vlugger shiften maakt.
Dus ja, opnieuw beginnen met de module rouw, maar wellicht voel je nu veel dieper, waardoor je vlugger door het proces heen gaat.
2) Is het dom van haar? Of was ze naïef?
Begrijpelijk dat je dat gevoel hebt, ik had dat ook. Maar toch ben je niet dom en ook niet naïef!
Het is duidelijk aan de zaken die ze schreef over ‘valse beloftes’, ‘heel hard je best doen’, ‘geloven dat het beter wordt’: dat dit een ongezonde relatie was!
Ipv ons te focussen op de ander mogen we naar onszelf kijken.
Wat ligt er bij onszelf aan het fundament? Waardoor we in een ongezonde relatie belanden en ze dan ook nog eens zo lang volhouden. Hierover vertel ik meer in de gratis online masterclass op do 30/11 om 20u15.
3) Is het een valkuil wanneer je de feiten vergeet?
De valkuil hier heeft ook een naam. Dit noemen we in het proces ‘de romantiseerfase’.
We zien dat bijna iedereen hier doorheen gaat. Dit is weer een ‘tactiek’ om niet te moeten voelen, of om het rouwen uit te stellen. Het is onderdeel van het proces. Belangrijk dat je dit herkent en je er bewust van bent. Wanneer mensen oefeningen doen in de module rouw zien we dat de romantiseerfase van korte duur is. Er bewust mee bezig zijn houd je bij de feiten zodat je niet alles gaat verbloemen. Bewustzijn is altijd de 1ste stap om het te doorbreken.
Zo zie je maar.
1 post.
1 persoon die iets deelt.
Waar zoveel uit te halen valt.
Samen gaan we doorheen het proces.
Samen gaan we door de innerlijke reis.
Delen = helen.
Wil jij nu ook weten hoe je eventueel met K.R.A.C.H.T. aan de slag kunt?
Ben je benieuwd op welke 3 pijlers mijn methode berust?
Dan nodig ik je uit om er bij te zijn.
Ik geef mijn gratis online masterclass, op donderdag 30/11 om 20u15.
We gaan stap voor stap doorheen het hele proces.
Van gebroken hart naar geheeld hart.
Van leed naar liefde.
In de 1ste plaats voor jezelf en van daaruit voor een ander.
Alleen … als je er écht klaar voor bent om je hart weer te openen.
Fijn als je er live bij kunt zijn.
Er wordt aan jouw privacy gedacht!
Jij hoort en ziet mij én mijn presentatie. Ik hoor of zie jou niet.
Het enige wat ik zie is jouw voornaam en wat jij zélf in de privé chat schrijft.
Andere deelnemers zien jouw naam niet en kunnen jouw berichten niet lezen.
Ik beloof je dat je heel wat inzichten krijgt die jou in de 1ste plaats een compleet overzicht zullen geven van wat je te doen staat om niet langer dan nodig in het verwerkingsproces te zitten.